Son Haberler

Genel

Teknoloji

Asfaltta Kar Molası Bitti

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsala sunulan asfalt hizmeti, olumsuz hava koşullarının sona ermesiyle birlikte kaldığı yerden devam ediyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle asfalt hizmetine ara verilen Mut ilçesinde 1,5 günde 60 kamyon asfalt döküldü.

Kısa sürede dev hizmet

Mersin’in özellikle kırsal kesimlerini etkisi altına alan ve yer yer kalınlığı 3 metreye kadar ulaşan kar yağışı, hayatı etkilediği kadar bazı hizmetleri de olumsuz yönde etkiledi. Özellikle Mut ilçe merkezinde yürütülen altyapı çalışmaları nedeniyle bozulan yolların asfaltlanması işlemini yoğun yağışlar nedeniyle askıya alan Büyükşehir Belediyesi, kar molasının ardından asfaltlama işine hızlı bir başlangıç yaptı. Büyükşehir Belediyesi, Mut’un Doğancı Mahallesi Hükümet Caddesi’ne 760, İnönü Caddesi’ne 160 ve Yazalanı Mahallesi Kurtuluş Caddesi’ne 508 ton olmak üzere 1,5 günde tam bin 428 tonluk 60 kamyon asfalt dökümünü gerçekleştirerek, önemli bir başarıya imza attı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mut İlçesi’ne sunduğu sayısız hizmet ile ilçe sakinlerinin takdirini toplarken, 2016 yılında ilçeye tam 10 bin 47 tonluk sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdi. Ayrıca yayla ve dağ köylerine sunulan kilometrelerce sathi kaplama hizmeti ile ilçe merkezine ulaşım problemi de ortadan kaldırıldı.

Mut halkı hizmetlerden memnun

Kış şartları nedeniyle yaşanan aksamanın kısa sürede telafi edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Yazalanı Mahalle Muhtarı Mehmet Hilmi Sevgi, “Bu asfalt aşağı yukarı 2 ay önce yapılacaktı, çalışmalar başlamıştı ama kış şartları nedeniyle yarım kalmıştı. Şu anda işlem yapılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Sıkıntılarımız giderildi ve devam ediyor. Burası artık işlek bir cadde oldu. Onun için yapılan işleri oldukça başarılı buluyoruz ve tekrar teşekkür ediyoruz. Hiç böyle bir çalışma görmemiştik. İnşallah aynı şekilde devam eder. Çarşı merkezini tamamlayıp bugün buraya geldiler ve hemen burayı da yaptılar” dedi.

Hükümet Caddesi üzerinde kahvehane işletmeciliği yapan Yücel Gevit de, “3 aydır yolun altyapısı yapıldığı için yağmurlardan dolayı da çalışma yapılamamıştı. Vatandaş biraz tedirgin oldu ama bir ağacın meyve vermesi için büyümesi lazım. Hava şartlarından dolayı biraz aksadı ama yapılınca da çok güzel oldu. İnternetten devamlı takip ediyorum. Hizmetler çok güzel. Arıtma tesisleri, çöpten elektrik üretimi gibi çok güzel çalışmalar var” diye konuştu.

Cadde üzerinde yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür eden esnaflardan Rasim Kaçar ise, “Büyükşehir Belediyesi’nin ilçemize yaptığı hizmetlerden memnunuz. Çok şükür hiçbir sıkıntımız yok. Biraz sıkıntılar oldu ama yağışlar durunca problem giderildi. Bir günde zemin hazırlandı, bir günde de asfalt döküldü. Biraz sıkıntı çekilecek ki iyi işler ortaya çıksın. Bu elbette olacak. Büyükşehir’in çalışmaları iyi gidiyor” şeklinde konuştu.

“23 yıldır böyle hizmet görmedim”

Doğancı Mahalle Muhtarı Ömer Bağçalı da, mahalle sakinlerinin hizmetleri takdir ettiğini belirterek, “Vatandaşlarımız memnun. Asfaltımız da döküldü. Bu işler bir anda olmaz, yavaş yavaş yapılıyor ve vatandaş da bu hizmetleri görüyor. Mut’u gelecekte daha güzel günler bekliyor. Kaldırımlarımız da yapılırsa sıkıntımız kalmayacak. Altyapı çalışmalarımız da tamamlandı. Kar nedeniyle sıkıntılar yaşandı ama şimdi asfaltlama işlemi de yapıldıktan sonra daha güzel oldu” derken, muhtarlıkta 5’inci dönem görev yapan Deveci Mahalle Muhtarı Osman Özer ise Mut’ta yaşanan değişimi şu sözlerle ifade etti:

“Memnunuz. Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz. Mut’un yarısı Deveci Mahallesi’nde yaşıyor. Altyapımız yapıldı, şimdi asfaltı bekliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. 23 yıldır muhtarım ama ilk defa böyle güzel hizmetler görüyorum. O yüzden tekrar teşekkür ediyorum.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.