Son Haberler

Genel

Teknoloji

Büyükşehir’den Bayram Gibi 1 Mayıs Kutlaması

İşçisinin her daim yanında olan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Personel Motivasyon ve Piknik Şöleni’nde çalışanlarıyla bir araya geldi.

Başkan Kocamaz bu anlamlı günde Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına büyük bir sürpriz de yaptı. 2017-2020 dönemini kapsayacak olan 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı ve çalışanlara Başkan Kocamaz tarafından 6’şar aylık dönemleri kapsayan yüzde 1+1’lik ek zam verildi. Böylece Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının zam oranı yüzde 5+5 oldu.

Başkan Kocamaz, “Belediyecilik Fedakarlık İşi”
Mersinli Ahmet Stadyumu’nda gerçekleştirilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlarken, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın konuşmasıyla devam etti.

Başkan Kocamaz konuşmasında çalışanlarının 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günleri’ni kutlayarak, Türkiye ve Mersin için hayırlara vesile olmasını temenni etti. Başkan Kocamaz, “Mersin gerçekten çok büyük bir alan ve bu büyük alana sizlerle beraber hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sıcakkanlı insanların yaşadığı, hoşgörünün, barışın, huzurun ve mutluluğun kenti olan Mersin’de tüm insanlarımızla birlikte yaşamak ve Mersin’in havasını soluyarak, Mersin’i bir yerlere getirmenin gayretini gütmek bize özel haz veriyor. Tabi ki bu kadar geniş bir alanda hizmet vermek elimizdeki imkanlarla insanlarımızın beklentilerinin tümü bir anda hayata geçirmek çok çok zor ama her şeye rağmen belediyecilik bir fedakarlık işi, kutsal bir meslek ve o bölgede yaşayan insanlara hizmet etmek onların mutluluğunu artırmak, kentin mahalli müşterek ihtiyaçlarını temin etmek ve o kentte yaşayan insanların hayatını kolaylaştırmak hepimiz için çok çok önemli” dedi.

3 yıldır Mersin’de, 20 yıldır da Tarsus’ta bölge insanına hizmet vermeye gayret ettiklerini vurgulayan Başkan Kocamaz, “Belediyecilikte elbette insanlara fiziki hizmetler vereceksiniz, kentin gereksinimlerini karşılayacaksınız, insanların beklentilerini asgariye indirerek mutlu edeceksiniz. Bize göre en önemlisi kentte insanların barış içerisinde yaşaması, belediyemizde çalışan insanlarımızın da birbirlerine karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde yaklaşması ve hepsinden önemlisi de vatandaşımızın mutluluğunu her geçen gün arttırmak” diye belirtti.
“Çalışanlarımıza Bütçenin Yüzde 48’ini Ayırıyoruz”

Yasaların belediye çalışanlarının aldığı toplam ücretin bir yıl önceki belediye bütçesinin ancak yüzde 30’unu karşılayabileceğini ve 30’un üzerine çıkılmaması gerektiğini belirten Başkan Kocamaz, buna rağmen çalışanlarına yüzde 48’lik bir bütçe ayırdıklarını ifade etti. Başkan Kocamaz sözlerine ek olarak, “Dolayısıyla yasanın izin verdiği oranın 18 puan üzerinde bir ücret ödüyoruz çalışanlarımıza. Bu da vatandaşlara gidecek hizmetin yüzde 18 gibi bir kısmını veremiyoruz demektir, hizmete dönüştüremiyoruz demektir. Ama her şeye rağmen biz çalışanlarımızı mutlu etme gayreti içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.
“Mersin’e Hizmet, İbadettir”

Mersin’e ve Mersinlilere hizmet etmeyi ibadet olarak gördüğünü belirten Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Biz sizlerle beraber bu ibadeti gerçekleştiriyoruz. Ne yapıyorsak sizlerle beraber Mersin’e hep birlikte yapıyoruz ve inşallah hedeflediğimiz noktaya da Mersin’i sizlerle beraber getireceğiz. Bugün burada 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü sizlerle beraber kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu etkinliği bundan sonra geleneksel hale getirmek istiyoruz ve inşallah bundan sonraki 1 Mayıslar’da da sizlerle beraber yine bu mekanda bu etkinliği gerçekleştireceğiz. Bütün düşüncemiz başta belediyemiz içerisinde, Mersinimizde ve ülkemizde birlik ve beraberliği oluşturabilmek” dedi.
“Bu Kentin Bize Verdiği Değerlerin Emanetçisiyiz”

Konuşmasında kendilerinin yaşadığı sıkıntıları ilerideki nesillerin yaşamaması için çaba gösterdiklerini belirten Başkan Kocamaz, “Bizler bu ülkede belli yaşlara gelmiş insanlar ve yöneticiler olarak yaşayacağımızı yaşadık ama bizim çektiğimiz sıkıntıları bizden sonrakiler çekmesin düşüncesiyle onlara daha rahat, daha güzel bir ülke ve daha güzel bir Mersin bırakmak düşüncesiyle daha çok çalışmak zorunda olduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. Hepimiz beyt-ül malın ve kentin bize verdiği değerlerin emanetçisiyiz. Tüm bunlara en iyi şekilde sahip çıkarak, gelecek nesillere daha ileri noktalarda aktarmak bizim boyun borcumuzdur” ifadelerini kullandı.
Başkan Kocamaz’dan Çalışanlara Yüzde 1+1’lik Ek Zam

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın konuşmasının ardından çalışanlarına büyük bir sürpriz yaptı. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü gibi anlamlı bir günde 2017-2020 dönemini kapsayacak olan 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imza töreni gerçekleştirildi. Toplu iş sözleşmesi Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Belediye-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Ali Sönmez ve Genel Sekreter Devran Kutlugün arasında imzalandı. İmzalanan sözleşme sonrası altışar aylık dilimler halinde seyyanen verilen yüzde 4+4’lük zamma ek olarak Başkan Kocamaz yüzde 1+1’lik zam verdi.

İmzalanan toplu iş sözleşmesinin ardından çalışanlarıyla birlikte 1 Mayıs’ın coşkusuna ortak olan ve bir bayram havasında kutlama gerçekleşmesini sağlayan Başkan Kocamaz, Türkmen Şenliği yarışmalarında yapılanan geleneksel oyunları da keyifle izledi.

Türk geleneğine ait olan yoğurtta altın arama, çuvalla koşma, yumurta taşıma, eşekten düşürme, simit ve elma yeme, halat çekme gibi oyunlar, her daire başkanlığının kendine özel kurduğu ekiplerinin yarışmalarıyla tamamlandı.

Yarışmalar sonrası Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın konseri eşliğinde işçiler keyifli dakikalar yaşarken, birlik ve beraberlik halayı ile dayanışmalarını kuvvetlendirdiler.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.