Son Haberler

Genel

Teknoloji

Vali ÇAKAÇAK’tan “ Çanakkale Deniz Zaferinin 102. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü ” Mesajı

Milletimiz; bağımsız ve özgür yaşama idealinden, milli ve manevi değerlerine sahip çıkmaktan, vatanına ve mukaddesatına olan bağlılığından hiçbir zaman ödün vermeden tarih boyunca kurduğu büyük devletlerle dünyada haklı bir saygınlık kazanmıştır.
Bağımsızlığı ve Vatanı söz konusu olduğunda ise birbirine kenetlenerek, tüm fertleri ile tek yürek olarak, içinde bulunduğu şartların güçlüğüne bakmaksızın canı pahasına tarihin akışını da değiştiren birçok zafere imza atmıştır.
İşte Milletimizin Çanakkale’de kardeşlik bağları içerisinde sergilemiş olduğu bu mücadele ruhu ile elde edilen büyük Zafer; milletimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının tüm dünyaya bir kez daha kanıtlandığı, tarihimize altın harflerle yazılan destanlar arasında yerini almasını sağlamıştır.
Genci yaşlısı, doğulusu batılısı, kuzeylisi güneylisi, ülkenin her köşesinden gelerek milli ve manevi değerleri için hayatını ortaya koyan kahramanlarımızın kazandığı bu eşsiz zafer sayesinde, tüm dünya Çanakkale’nin geçilmez olduğunu öğrenmiş ve milletimizin yeniden dirilişine şahitlik etmiştir.
İnsanlık tarihinin de en önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi’nde milletimizin sergilediği bu ruh; birinci dünya savaşı sonucunda işgale uğrayan vatanımızın Kurtuluş Savaşı ile bağımsızlığının sağlanmasına ve Milletimizin hür yaşama kararlılığının ebedi anıtının dikilmesine de vesile olmuştur.
Bağımsızlığımızı vatanı ve milleti için en kıymetli varlığı olan canını feda eden kahramanlarımız sayesinde elde ettiğimiz bilinciyle, Millet olarak aziz şehitlerimizi gönlümüzde yaşatarak ölümsüz kılmaya devam etmekteyiz.
Şehitlerimize olan borcumuzu ödemenin tek yolunun, onların canı pahasına koruyarak bizlere emanet ettiği vatanımızı birlik ve beraberlik içerisinde sonsuza kadar yaşatmaktan, sergiledikleri kardeşliği bu topraklarda daim kılmaktan geçtiğine olan inancımızla devletimize ve milletimize yönelen her türlü saldırıya kararlılıkla karşı koymaya devam edeceğiz.
Nitekim bu azim ve kararlılıkta olduğumuzu, devletimizin bekasını ve milletimizin kardeşliğini hedef alan 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı ecdadımızın Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda sergilediği ruhu bir kez daha yaşatarak bu şanlı ecdadın torunlarının onların yolunda yürüdüğünü tüm dünyaya gösterdik.
Milletimizin hiçbir engel tanımamaktaki azminin, birlik, beraberlik ve kardeşlikten ödün vermeme konusundaki kararlılığının göstergesi olan Çanakkale ruhu; isimli-isimsiz tüm kahramanlarımızın bizlere emaneti olan vatanımıza ebediyete kadar aynı inanç ve sadakatle sahip çıkmamızda, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne yükseltme gayretimizde bizlere güç ve ilham vermeye devam edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıldönümünde; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden ve milletimizin gönlünde sonsuza dek yaşayacak aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.
                                                                                                                                                          Özdemir ÇAKACAK
                                                                                                                                                             Mersin Valisi

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.