Son Haberler

Genel

Teknoloji

Mersin Polisi Suç Makinesini Yakaladı

Hakkında değişik mahkemelerce 8 ayrı yakalama emri bulunan firari suç makinesi  M.D. yakalandı.

MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ tarafından yapılan açıklamada mahkemelerce 8 ayrı yakalama kararı bulunan M.D. Toroslar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinde, Mersin Şehir Hastanesi Kavşağında düzenlediği operasyonla yakaladı.
MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda şu şekildeydi;
Müdürlüğümüz Toroslar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, suç ve suçlulara yönelik mücadele kapsamında yürüttüğü çalışmalar esnasında;
     Hakkında değişik mahkemelerce 8 ayrı yakalama emri bulunan ve Toroslar İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında meydana gelen “Ateşli Silah ile Kasten Yaralama” olayının firarisi olarak aranan şüpheli M.D.’nin Muğla plakalı araçla 22.07.2017 günü saat: 19.30 sıralarında dolaştığı bilgisini alan ekipler aracı ve şahsı Mersin Şehir Hastanesi Kavşağında düzenlediği operasyonla yakaladı. Şüpheli M.D.’nin üzerinde ve araçta yapılan aramada 1 adet 9 mm. çapında Browning marka ruhsatsız tabanca, 2 adet şarjör, 23 adet 9 mm. çapında fişek ve 5 gram civarında esrar maddesi ele geçirildi.
 
     Şüpheli M.D.’nin kendi fotoğrafını kullandığı A.Y. isimli şahıs adına düzenlenmiş sahte kimliği kullandığı, hakkında Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermileri Satın Alma veya Taşıma veya Bulundurma, Kasten Öldürme, Tehdit, Kamu Malına Zarar Verme, Kişiyi Yerine Getirdiği Kamu Görevi Nedeniyle Öldürme ve Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama suçlardan 8 ayrı yakalama emri bulunduğu ve 07.07.2017 günü Toroslar İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında meydana gelen Ateşli Silah ile Kasten Yaralama olayının firari şüphelisi olarak arandığı tespit edildi. Olayla ilgili gözaltına alınan şüpheli M.D. çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edildi.
 
     Mersin Polisi ilimizde emniyeti, asayişi ve kamu düzeninin korunmasına yönelik yürüttüğü çalışmalara kararlılıkla devam edecektir.  
 
     Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.