Son Haberler

Genel

Teknoloji

Mersin Şehidini Sonsuzluğa Uğurladı

Diyarbakır Lice’de gerçekleştirilen operasyon sırasında 31 Mayıs 2017 Çarşamba günü öğle saatlerinde çıkan çatışma sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Sarı’yı Muğdat Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından dualar eşliğinde Akbelen Şehitliği’ne defnederek son görevimizi yerine getirdik.

Diyarbakır Lice’de yürütülen operasyonlar sırasında bölücü terör örgütü mensupları ile dün öğlen saatlerinde girilen çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Sarı gözyaşları arasında vatan toprağına emanet edildi.
İkindi namazını müteakip Muğdat Camiinde kılınan cenaze namazına Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Eşi Zeliha Elvan, Vali Özdemir Çakacak ve Eşi Kevser Çakacak, Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, il protokolü, askeri, mülki ve adli erkân, şehidin ailesi, yakınları ve binlerce vatandaş katıldı.
İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından, top arabasına konulan şehidin naaşı okunan dualar eşliğinde Mersin Şehitliği’nde toprağa verildi.
Tören boyunca Bakan Elvan, Şehit haberiyle büyük acı duyan ancak bir o kadar da gururlu ve onurlu bir duruş sergileyen kahraman Şehidimizin Annesi Beyhan Sarı, Babası Yahya Sarı, İstanbul’da Vatani görevini yapan kardeşi Zafer Armağan Sarı ve diğer yakınlarıyla bir bir ilgilenerek, onları teselli etmeye çalıştı.
Bakan Elvan’ın Vatan uğruna en değerli varlığı olan canını feda eden kahraman Şehidimizin naaşına örtülü Türk Bayrağı’nı baba Yahya Sarı’ya teslim etmesiyle Mersin Şehitliği’nde düzenlenen tören sona erdi.

Cenab-ı Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin, yakınlarına ve Yüce Türk Milleti’ne sabırlar versin.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 35 kişi, ayakta duran insanlar

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.