Son Haberler

Genel

Teknoloji

Mersin’de 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan 2017 Pazar günü Meteoroloji Genel Müdürlüğünün tam fırtına uyarısına istinaden ertelenen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Vali Özdemir Çakacak’ın da katıldığı etkinliklerle kutlandı.
Mersin Valiliği himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Marina Anfi Tiyatro’da düzenlenen etkinliğe Vali Özdemir Çakacak, Milletvekilleri Baki Şimşek, Hüseyin Çamak, Serdal Kuyucuoğlu, Aytuğ Atıcı, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, il protokol üyeleri, askeri ve mülki erkan, gaziler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Akdeniz Bölge Komutanlığı Bandosu tarafından verilen mini konserle başlayan, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden etkinlikte Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın kutlama mesajının okunmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.  Konuşmasına ağzımızın tadı, gözümüzün nuru olarak nitelendirdiği çocuklarımızın bayramını kutlayarak başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Koca; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin gelişip güçlenmesinin ve çağdaş medeniyetler seviyesini yakalamasının tek yolunun çocuklarımızı iyi eğitmekten geçtiğini her fırsatta dile getirdiğine dikkat çekerek, yarının büyükleri olan bugünün çocuklarını milli değerlerimiz doğrultusunda yetiştirmek için tüm güçleriyle çalıştıklarını da kaydetti.
Etkinlik, öğrenciler tarafından okunan şiirler, mehteran, halk oyunları gösterileri ve işaret dili korosu ile devam etti. Büyükler tarafından beğeniyle izlenen ve büyük alkış toplayan gösterilerin ardından TRT Çukurova Müdürlüğü Çocuk Korosu Türk Halk Müziği konseri verdi.
Son olarak kutlamalar çerçevesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen jimnastik müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Özdemir Çakacak ve il protokol üyeleri tarafından verildi. Etkinlikte kendisine büyük ilgi gösteren çocuklarla yakından ilgilenen Vali Çakacak onlarla bol bol fotoğraf çektirdi ve sohbet etti.
Kutlama programı sonrasında çocuklar, kendileri için kurulan oyun alanında palyaço ve masal kahramanları tarafından sunulan gösteriler ve düzenlenen çeşitli etkinliklerle gün boyu gönüllerince eğlendi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.