Son Haberler

Genel

Teknoloji

Vali Özdemir Çakacak, Aziz Şehitlerimizin Aileleri ve Kahraman Gazilerimizle Buluştu

Vali Özdemir Çakacak, Polis Haftası münasebetiyle İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen akşam yemeğinde aziz şehitlerimizin aileleri ve kahraman gazilerimizle bir araya geldi.

Polisevinde düzenlenen yemeğe, Vali Çakacak’ın yanı sıra, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, Vali Yardımcısı Mehmet Demirezer, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Kanat, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Fatih Erhan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Vali Özdemir Çakacak Türk Polis Teşkilatı’nın 172’inci kuruluş yıldönümü münasebetiyle düzenlenen yemekte şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizle bir arada bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirdiği konuşmasında, bu tür buluşmaları bir nevi aile buluşması olarak nitelendirdiklerini söyledi.

Konuşmasının devamında, teşkilat mensuplarının ve ailelerinin Polis Haftası’nı tebrik eden Vali Çakacak; Türk Polis Teşkilatı’nın geçmişi çok eskiye dayanan köklü bir kuruluş olduğuna dikkat çekerek; teşkilatın 172 yıllık tecrübesi, birikimi ve geleneği ile sahip olduğu kültür, eğitim, donanım, modern imkan ve kabiliyetleriyle uluslararası arenada kendisinden fazlasıyla söz ettiren bir kuruluş olduğunun altını çizdi. Teşkilat mensuplarının vatandaşlarımızın huzurunu, güvenini ve asayişini temin etmek amacıyla mesai mefhumu gözetmeksizin 24 saat esasına göre cansiperhane bir şekilde görev yaptıklarına vurgu yapan Vali Özdemir Çakacak, böyle bir hizmeti yerine getirebilmenin çok kolay olmadığını kaydederek, onların bu başarılı çalışmalarının arkasında muhakkak onları her şeyleriyle destekleyen çok kıymetli ailelerinin bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Vali Çakacak: “Bu Yüce Milletin Birlik, Beraberliği ve Kardeşliği Her Türlü Gücün Üzerindedir”

Sözlerine bu toprakların çok zor koşullar altında vatan yapıldığına ve yaklaşık 1000 yıldır Milletimize vatanlık ettiğine dikkat çekerek devam eden Vali Çakacak, Anadolu’nun jeopolitik açıdan dünyanın en önemli merkezlerinden biri konumunda olduğunu belirterek, bu yüzden herkesin gözünün bu topraklarda olduğunun altını çizdi. Bir takım çevrelerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin güçlü olmasından, gelişmesinden ve kalkınmasından,  üretmesinden ve vatandaşlarımızın refah içerisinde yaşamasından rahatsızlık duyduğunu ifade eden Vali Özdemir Çakacak, şu an savunma sanayimizdeki yerli üretimin yüzde 60’ları geçtiğini de anımsattıktan sonra,  konuşmasını “Biz güçlendikçe bize rahat vermek istemiyorlar. Ama bilmiyorlar ki, bu Milletin asil duruşu, bu yüce Milletin birlik, beraberliği ve kardeşliği her türlü gücün üzerindedir. Bu topraklar şehitlerimizin kanı ile sulanmıştır ve dolayısyla bu vatan onların bize kutsal emanetidir. Biz, bu emaneti kıyamete kadar muhafaza etmek zorundayız” şeklinde noktaladı.

Vali Özdemir Çakacak konuşmasının ardından, şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizle yakından ilgilenerek onlarla bir süre sohbet etti.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.