Son Haberler

Genel

Teknoloji

Vali Özdemir Çakacak’tan 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Kanuni Sultan Süleyman’ın “halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi…” meşhur mısralarıyla veciz bir şekilde vurguladığı gibi sağlık; insanoğlunun sahip olduğu en değerli zenginliklerin başında gelmektedir.

Bu nedenle devletler; vatandaşlarına sağlıklı yaşam imkânı sağlamayı, hızlı ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunmayı en öncelikli alanlardan biri olarak görmektedir.

Devletimiz ve hükümetimiz de sağlık sektöründe çok önemli reform ve yatırımları hayata geçirmekte, vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden en üst düzeyde faydalanması noktasında gelişmiş ülkeleri dahi kıskandıran başarılara imza atmaktadır.

Türkiye’nin ilk şehir hastanesi olan Mersin Şehir Hastanesi’nin bu yıl içinde hizmete açılması ile hem sağlık çalışanlarımız görevlerini çok daha iyi şartlarda yapma hem de vatandaşlarımız modern ve yüksek standartlı bu tesis ile sağlık hizmetlerini çok daha iyi koşullarda alma imkânına sahip olmuştur.

Elbette sağlık hizmetlerinin etkin bir şekilde sunulmasında bu tür tesislerin varlığı büyük önem taşısa da asıl başarıyı getiren ve övgüyü hak eden sağlık çalışanlarımızın özverili, sabırlı ve hoşgörülü bir şekilde gece gündüz demeden çalışarak üstlendikleri görevi hakkıyla yerine getirme çabasıdır.

Zira kutsal bir meslek icra eden sağlık çalışanlarımız emekleri, bilgi ve becerileriyle toplum sağlığını tehdit eden risklere karşı toplumun bilgilendirilmesinde, koruyucu önlemler ile vatandaşlarımızın sağlığının korunmasında ve gerektiğinde kaybedilen sağlıklarının yeniden kazanılmasında başrol oynamaktadır.

Bu nedenle her türlü övgüyü fazlasıyla hak eden sağlık çalışanlarımızın zaman zaman münferit de olsa maruz kaldığı ve bizleri derinden yaralayan şiddet olaylarının sona ermesi noktasında alınan tedbirlerin yanında vatandaşlarımızın da gereken hassasiyeti göstermesi büyük önem taşımaktadır.

Mesai mefhumu gözetmeksizin mesleklerini icra eden başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, başarılarının artarak devamını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Özdemir ÇAKACAK
Mersin Valisi

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.